Kontakt

  • Sök personal

    Ange sökord (till exempel en del av förnamn eller efternamn/klass/ämne/befattning/)


    • Allmänna kontaktuppgifter

      Allmänna kontaktuppgifter

      contact_usOm du har några funderingar eller frågor, så tveka inte att kontakta oss.

      Vet du redan vem du ska kontakta kan du själv hitta kontaktuppgifter genom att klicka på fliken “Sök personal”.

      • Telefon (Reception): 018-18 91 00
      • E-post: kontakt@skrapan.uppsala.se
      • Fax: 018 – 18 91 02
      • Postadress: Lundellska skolan, Lägerhyddsvägen 36, 756 43 Uppsala
      • Organisationsnummer: 212000-3005

    • Skolledning

      • Rektor: Rolf Viberg
      • Programrektor Samhällsvetenskapsprogrammet och Ekonomiprogrammet: Pernilla Liljas
      • Programrektor Naturvetenskapsprogrammet och Vård- och Omsorgsprogrammet: Stefan Nyhem
      • Programrektor Språkintroduktion (SPRINT): Emma Ågren


      Bild saknas
      Liljas, Pernilla

      Arbete: 018 18 91 75
      Mobil: 072 584 39 00

      E-post: Pernilla.Liljas@skrapan.uppsala.se

      Bild saknas
      Lundin, Lars

      Arbete: 018 18 91 20
      Mobil: 070 946 80 50
      Hem: 018 46 80 50
      E-post: lars.lundin@skrapan.uppsala.se

      Bild saknas
      Nyhem, Stefan

      Arbete: 018 18 91 61
      Mobil: 070 554 13 85

      E-post: Stefan.Nyhem@Skrapan.Uppsala.SE

      Bild saknas
      Viberg, Rolf

      Arbete: 018 18 91 10
      Mobil: 070 337 91 10

      E-post: rolf.viberg@skrapan.uppsala.se

      Bild saknas
      Ågren, Emma

      Arbete: 018 18 91 48
      Mobil: 073 423 55 50

      E-post: Emma.Agren@skrapan.uppsala.se

    • Studie- och yrkesvägledare

      Lundellska skolan har studie- och yrkesvägledare som har till uppgift att hjälpa elever att göra medvetna och väl övervägda val när det gäller studier och arbete. Det kan gälla val under studietiden, inför framtiden eller att du behöver diskutera förändringar i din studieplanering. Vi erbjuder enskilda samtal och/eller tillsammans med vårdnadshavare och information i grupp. Vi utgår ifrån ett individperspektiv och ska vara ett stöd för beslutsprocessen, ett “neutralt bollplank”.

      • Samhällsvetenskapsprogrammet, Ekonomiprogrammet och AST-enheten: Jakob Ekelund
      • Naturvetenskapsprogrammet, Språkintroduktion samt Vård- och omsorgsprogrammet: Martin Klavblom

      Bild saknas
      Ekelund, Jakob

      Arbete: 018 18 91 56

      E-post: Jakob.Ekelund@skrapan.uppsala.se

      Bild saknas
      Klavblom, Martin

      Arbete: 018 727 23 73

      E-post: Martin.Klavblom@Skrapan.Uppsala.se




  • 
    


  • Ditt namn (obligatoriskt)

    Din e-postadress (obligatoriskt)

    Ämne

    Ditt meddelande